Yabancı Diller Yüksekokulumuz 2018-2019 Akademik Yılı'nın başarıyla tamamlanmasını takiben bir dizi verimli mesleki gelişim ve hizmet içi eğitim seminerine ev sahipliği yaptı.  


Daha önceki yıllardan farklı olarak Okulumuz Yönetimi ve Mesleki Gelişim Komisyonu Başkanı Öğr. Gör. Seden Önsoy'un önderliklerinde bu yılki gelişim seminerleri hem yabancı eğitmenler hem de Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından gerçekleştirildi. 

Alanında başı çeken bir akademisyen, eğitmen ve ders kitabı yazarı olan Grant Kempton ve diğer önemli eğitmen ve yabancı dil öğretimi uzmanı Steve O'farrell yazma-konuşma becerilerinin değerlendirilmesi ve yabancı dil öğrenenlere okuma-telafuz öğretimi üzerine Yüksekokul akademik personelimize son derece değerli aktarımlarda bulundular.


Öte yandan, Yüksekokulumuzun alanında yetkin öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Özge Deretarlası yazma becerilerini değerlendirmede standardizasyon, bir diğer özverili öğretim elemanımız Öğr. Gör. Duygu Bora ise yabancı dil sınıflarında öğretici oyunların kullanımına dair seminerlerini sundular. Seminerler dizisinin son kısmında ise Yüksekokulumuz Kalite Komisyonu üyesi Öğr. Gör. Sinem Demircan öğretim elemanlarımızı yabancı dil öğrenmede büyük rol oynayan etkin kelime bilgisi öğretimi stratejileri üzerine bilgilendirme fırsatı buldu.  


Mesleki Gelişim Komisyonu tarafından planlanan ve Yüksekokul yönetimi ve personelinin katkılarıyla gerçekleştirilen seminerler dizisi sonunda Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mahmut Karğın ve müdür yardımcıları Öğr. Gör. Süheyla Herek ile Öğr. Gör. Ali Ceylan gerçekleştirilen etkinliklerden duyduyları mutluluk ve memnuniyeti bildirerek katılımcı personelden bireysel dönütler aldılar. İLETİŞİM

  0 (236) 239 45 32
        0 (236 )238 53 41

  0 (236) 238 95 71

  yabancidiller@cbu.edu.tr

        ydb.ogrenci@cbu.edu.tr (Öğrenci İşleri)

   Şehitler Mah. 700 Sk. No: 2 Şehzadeler / Manisa

Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik