SIK SORULAN SORULAR

İNGİLİZCE HAZIRLIK ÖĞRETİMİ

Soru 1)

Hazırlık eğitiminde başarılı olma kriterlerim nelerdir? Başarısız olduğum takdirde yeniden hazırlık okuma zorunluluğum var mı?

Cevap 1)

Başarı ve ölçme kriterleri Yüksekokulumuz Ölçme ve Değerlendirme Birimi tarafından web sayfalarımızda duyurulacaktır. Hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayamayan öğrenciler bölümlerine geçemezler.

Soru 2)

Hazırlık Eğitimi boyunca kullanacağım materyallerle ilgili bilgiye nereden ulaşabilirim?

Cevap 2)

İngilizce hazırlık eğitiminde okutulacak olan kitap ve kaynakların listesine her akademik yıl başında hazırlık binasındaki panolardan ve Materyal Seçme ve Geliştirme Birimi web sayfalarından ulaşılabilmektedir. Ayrıca okulun ilk haftası okutulacak kitapların satışı Yabancı Diller Yüksekokulu binasında yapılacaktır.

Soru 3)

Bir önceki yıl hazırlık okuyan öğrencilerin kitaplarını alabilir miyim?

Cevap 3)

Kitaplarda her yıl değişiklik yapılabilmektedir, o yılın kitap listesinden emin olmadan kitap almayınız. Öğrencilerimize başarı düzeylerini üst seviyede tutmak için orijinal yeni kitap almalarını tavsiye ediyoruz. Kullanılmış kitaplarda cevaplar yazılı olduğu için öğrencilerin başarı seviyesini etkilemektedir, kitap alırken bu durumu göz önünde bulundurunuz.

Soru 4)

Hazırlık eğitimim süresince devam zorunluluğum nedir?

Cevap 4)

Öğrenciler hazırlık programındaki eğitimin %80'ine devam etmek zorundadır. Devam koşulunu yerine getirmeyen, yani toplam ders saatinin %20'sinden fazla devamsızlığı bulunan öğrenciler başarısız sayılır.

SINAVLAR ve ÖLÇME DEĞERLENDİRME

Soru 1)

Yabancı dil hazırlık programından muaf olabilmek için esaslar nelerdir?

Cevap 1)

Hazırlık programından muaf olmanız veya başarılı sayılmanız için gerekli koşullar mevzuat sayfalarımızda ilan edilmiştir.

İLETİŞİM

  0 (236) 239 45 32
        0 (236 )238 53 41

  0 (236) 238 95 71

  yabancidiller@cbu.edu.tr

        ydb.ogrenci@cbu.edu.tr (Öğrenci İşleri)

   Şehitler Mah. 700 Sk. No: 2 Şehzadeler / Manisa

Manisa Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik